Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 25. 2. 2024

Archív

Mercedes SLS AMG Roadster: Gullwing ztratil střechu a křídla

Mercedes –Benz si premiéru nového nejvýkonnějšího roadsteru načasoval na autosalón do Frankfurtu. První oficiální informace ale zveřejnil už nyní.

  Čistá obloha nad hlavou nikdy netrvá věčně. Někdy je třeba se před nepřízní počasí schovat. Supervýkonný roadster proto dostal třívrstvou plátěnou střechu, která  se i v rychlosti do 50 km/h dokáže natáhnout či složit za méně než jedenáct sekund. Krom toho nikterak nezmenšuje zavazadlový prostor, který jinak za všech situací pojme skromných 173 litrů.

  V prostoru pro cestující se vkusně snoubí kožené čalounění a kovové doplňky. Pasažéři usednou do sportovních sedaček AMG se systémem Airscarf, ofukující jejich zátylky. Audiosystém dodává specialista Bang & Olufsen  informační systém řidiče pak připravili u AMG.

  Zadní kola roztáčí V8 o objemu 6.3 l disponující výkonem 571 k a točivým momentem 650 Nm. Ten předává výkon sedmistupňové dvojspojkové převodovce, která automobilu umožňuje akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,7 s a maximální rychlost 317 km/h, která je shodná s Gullwingem SLS.

  Kvůli udržení jízdních vlastností výchozího kupé zapracovali konstruktéři na tuhosti šasi, což ale nešlo na vrub pohotovostní hmotnosti, která oproti kupé vzrostla pouze o 40 kg na výsledných 1661 kg.

Napište reakci

TOPlist