Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 25. 9. 2018

rubriky

poslední galerie

tushek-renaovatio-t500_12 golf_12 golf_16 golf_24 eagle-e-type_4 ferrari-f14-t_2 force-india-vjm07 McLaren MP4-28 Launch

Martin Motors

www.martinmotors.com

Italská značka Martin Motors, nemá dlouhou historii, ta se píše teprve od roku 1986. Zakladatelem společnosti je Giuseppe Martinelli. Jeho firma se zpočátku soustředila na vývoj technologií pro automobilový průmysl. Od roku 2005 začala do Itálie dovážet motocykly z Číny, o rok později dovezla i první automobil čínské provenience.

Nejznámějším automobilem, prodávaným pod značkou Martin Motors je velké SUV Shuanghuan CEO. To vyvolalo před svým představením na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2007 nevoli automobilky BMW, jelikož příliš připomínalo předchozí řadu X5. Uvedení vozu na trhy předcházelo množství soudních sporů s automobilkou BMW.
Soudní spory s firmou Daimler provázely i minivůz Shuanghuan Bubble, který jako by z oka vypadl Smartu Fortwo.

V současné době nabízí italská firma na našem trhu modely CEO (SUV), sedan MM520, hatchback MM520i, minivan MM Coolcar a lehká dodávka MM Freedom. Všechna vozidla jsou již z továrny dodávána ve standardní výbavě s přestavbou na alternativní pohon LPG.

TOPlist