Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 21. 2. 2024

Archív

Porsche Panamera: Hybrid i prodloužená verze (video uvnitř)

  Německá automobilka Porsche představila hybridní variantu svého modelu Panamera. Ta nabídne skvělou sedmilitrovou spotřebu.

  O pohon modelu Panamera S Hybrid se stará třílitrový benzinový V6 TFSI o výkonu 333 k, kterému pomáhá elektromotor o výkonu 47 k. Řidič má tak k dispozici celkový výkon 380 k. Elektromotor zároveň funguje jako generátor a startér, potřebné ampéry mu dodávají nikl-metal hybridové baterie, uložené pod podlahou zavazadlového prostoru. Výkon se na kola přenáší prostřednictvím osmistupňové převodovky Tiptronic S. Akcelerace z 0 na 100 km/h trvá pouhých 6 s a maximální rychlost atakuje 270 km/h. Norvnovaná spotřeba vozu je 7,1 l benzinu na 100 km, čistě na elektřinu lze ujet 2 km a dosáhnete max. rychlosti 85 km/h. Premiéra se chystá do Ženevy.

   

  Porsche dle informací listu Autoweek připravuje pro čínský a severoamerický trh prodlouženou verzi modelu Panamera, která nabídne více prostoru pro nohy hlavně pasažérům na zadních sedadlech. Rozvor by se měl natáhnout o 12,7 cm na výsledných 305 cmDo prodeje by měla zamířit v roce 2012.

  

 


Napište reakci

TOPlist