Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 19. 5. 2024

Archív

Audi Q3 – nejmenší z rodu Q (video uvnitř)

Německá automobilka Audi odhalila ještě před začátkem autosalónu v čínské Šanghaji nejnovější model kompaktního SUV Q3.

   Crossover o vnějších rozměrech 4,39 x 1,83 x 1,6 m svébytně nese designové prvky kupé, zároveň se ale hlásí k rodině vozů Audi použitím grilu single frame či obrovskou zadní stěnou ve stylu větších řad Q5 a Q7. Audi je propagátorem osvětlení z LED diod a ty jsou pochopitelně hojně zastoupeny i u jeho nejmenšího SUV. K dispozici bude celkem dvanáct vnějších barev a pětice odstínů vybraných vnějších doplňků. Důraz byl kladen na nízkou hmotnost a bezpečí, šasi hojně využívá vysokopevnostních ocelí, přední kapota a zadní výklopná stěna jsou kvůli úspoře hmotnosti vyrobeny z hliníku.

   Interiér je inspirován nejmenším modelem A1, zároveň se ale přibližuje největším modelům a pochopitelně hojně využívá kvalitní materiály vlastní ingolstadtské značce. Interiér bude možno zvolit v jednom z pěti odstínů (černá, šedá, béžová a dva odstíny hnědé). Na výběr bude ze tří vzorů látkového a z trojice koženého čalounění. Zavazadelník pojme od 460 do 1350 l nákladu.

   V dlouhém přehledu příplatkové výbavy lze mimo jiné nalézt položky jako jsou kožené čalounění, vyhřívaná sedadla, hliníkové doplňky v interiéru, ambientní osvětlení z LED diod, audiosystém Bose se 14 reproduktory, panoramatickou skleněnou střechu nebo systém MMI se sedmipalcovým informačním displejem.

   Od počátku budou v nabídce tři pohonné agregáty se systémy start-stop a rekuperací energie. Dvoulitrový benzin TFSI generuje ve dvou variantách 170 resp. 211 k, dvoulitrové TDI disponuje maximálním výkonem 177 k. Nejvýkonnější varianty budou osazeny systémem pohonu quattro a sedmistupňovou dvojspojkovou převodovkou S tronic.Později se plánuje varianta s pohonem přední nápravy a motorem 2.0 TDI 140 k.Audi Q3 bude moci tahat přívěs o hmotnosti až dvou tun.

  Do prodeje by se měla řada Q3 dostat v červnu, ceny v Německu startují na částce 29 900 eur.

 

Napište reakci

TOPlist