Aston Martin ukázal model Virage

  Britský výrobce sportovních vozů přiveze do Ženevy kupé Grand Turismo, které se ve výrobním programu zařadí mezi typy DB9 a DBS.

   Kupé 2+2 z vlastního designového studia v Gaydonu je spíše restylizovaným modelem DB9, který mimo jiné dostal nové přední bixenonové světlomety s denními světlomety s LED diodami, masku chladiče a nárazníky. Vyráběn bude i jako kabriolet s typickým názvem Volante.

   Virage stojí na voštinovém šasi s hliníkovými, magnéziovými a kompozicovými panely karoserie. O pohon se stará ručně montovaný benzinový V12 o objemu 6 litrů. Ten produkuje maximální výkon 490 k a točivý moment 570 Nm. Pohonná jednotka je kvůli ideálnímu rozložení hmotnosti v poměru 50:50 spojena karbonou kardanovou hřídelí s vzadu napříč uloženou šestistupňovou automatickou převodovkou ZF Touchtronic II (systém Transaxle). Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá modelu Virage pouhých 4,6 s a maximální rychlost je 299 km/h.

   Jízdní vlastnosti vylepšuje adaptivní podvozek Adaptive Damping System (ADS), standardem jsou karbonové brzdy Carbon Ceramic Matrix (CCM).

   Interiér je vyveden ve stylu ostatních modelů značky Aston Martin, v hojné míře je využito dřevo ořešáku nebo hliníkové dekory.           

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *