Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 21. 2. 2024

Archív

Aston Martin ukázal model Virage

  Britský výrobce sportovních vozů přiveze do Ženevy kupé Grand Turismo, které se ve výrobním programu zařadí mezi typy DB9 a DBS.

   Kupé 2+2 z vlastního designového studia v Gaydonu je spíše restylizovaným modelem DB9, který mimo jiné dostal nové přední bixenonové světlomety s denními světlomety s LED diodami, masku chladiče a nárazníky. Vyráběn bude i jako kabriolet s typickým názvem Volante.

   Virage stojí na voštinovém šasi s hliníkovými, magnéziovými a kompozicovými panely karoserie. O pohon se stará ručně montovaný benzinový V12 o objemu 6 litrů. Ten produkuje maximální výkon 490 k a točivý moment 570 Nm. Pohonná jednotka je kvůli ideálnímu rozložení hmotnosti v poměru 50:50 spojena karbonou kardanovou hřídelí s vzadu napříč uloženou šestistupňovou automatickou převodovkou ZF Touchtronic II (systém Transaxle). Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá modelu Virage pouhých 4,6 s a maximální rychlost je 299 km/h.

   Jízdní vlastnosti vylepšuje adaptivní podvozek Adaptive Damping System (ADS), standardem jsou karbonové brzdy Carbon Ceramic Matrix (CCM).

   Interiér je vyveden ve stylu ostatních modelů značky Aston Martin, v hojné míře je využito dřevo ořešáku nebo hliníkové dekory.           

Napište reakci

TOPlist