Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 26. 9. 2018

rubriky

poslední galerie

tushek-renaovatio-t500_7 tushek-renaovatio-t500_8 clio-iv_4 clio-iv_18 golf_13 golf_15 macan_5 caterham-ct04_1

Zimmer

www.zimmermotorcars.com

Americká společnost Zimmer podnikatele Arta Zimmera se zabývá výrobou neoklasických automobilů.

Začátky firmy se datují do roku 1978, zakladateli firmy se stali Paul H. Zimmer a jeho syn Bob Zimmer. Vlajkovou lodí značky se stal model Zimmer Golden Spirit, kterého vzniklo více než 1500 ks. Dalším modelem v nabídce značky se stal Quicksilver (1984-88). Oba vozy vznikaly v továrně ve floridském Pompano Beach. Na vrcholu podnikání zaměstnávala společnost Zimmer Motorcars Corporation 175 lidí a její roční výnosy činily 25 milionů USD.
V roce 1988 se prezident firmy Bob Zimmer rozhodl prodat své podíly ve firmě a pořídil si automobilové dealerství. Krátce nato postihl Paula Zimmera srdeční infarkt, podstoupil trojnásobný bypass a jeho zájem o firmu polevil. Mateřskou společnost Zimmer Corporation se pokusila zachránit skupina zaměstnanců a členů představenstva, avšak v obtížné ekonomické situaci se ji po ztrátě klíčových osob nepodařilo udržet, spolu s ní zbankrotovala i vysoce zisková automobilová divize.

V září 1996 zakoupil obchodní jméno Zimmer Motorcars podnikatel Art Zimmer, který nebyl v žádném příbuzenském vztahu k původním majitelům. Pod jeho vedením vznikl Zimmer Motor Car Club, sdružující majitele automobilů značky Zimmer. V roce 1997 zahájil Art Zimmer činnost Art Zimmer Neo-Classic Motor Car Company, která v současnosti vyrábí 10-20 automobilů ročně.

TOPlist