Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 21. 2. 2024

Archív

Zimmer

www.zimmermotorcars.com

Americká společnost Zimmer podnikatele Arta Zimmera se zabývá výrobou neoklasických automobilů.

Začátky firmy se datují do roku 1978, zakladateli firmy se stali Paul H. Zimmer a jeho syn Bob Zimmer. Vlajkovou lodí značky se stal model Zimmer Golden Spirit, kterého vzniklo více než 1500 ks. Dalším modelem v nabídce značky se stal Quicksilver (1984-88). Oba vozy vznikaly v továrně ve floridském Pompano Beach. Na vrcholu podnikání zaměstnávala společnost Zimmer Motorcars Corporation 175 lidí a její roční výnosy činily 25 milionů USD.
V roce 1988 se prezident firmy Bob Zimmer rozhodl prodat své podíly ve firmě a pořídil si automobilové dealerství. Krátce nato postihl Paula Zimmera srdeční infarkt, podstoupil trojnásobný bypass a jeho zájem o firmu polevil. Mateřskou společnost Zimmer Corporation se pokusila zachránit skupina zaměstnanců a členů představenstva, avšak v obtížné ekonomické situaci se ji po ztrátě klíčových osob nepodařilo udržet, spolu s ní zbankrotovala i vysoce zisková automobilová divize.

V září 1996 zakoupil obchodní jméno Zimmer Motorcars podnikatel Art Zimmer, který nebyl v žádném příbuzenském vztahu k původním majitelům. Pod jeho vedením vznikl Zimmer Motor Car Club, sdružující majitele automobilů značky Zimmer. V roce 1997 zahájil Art Zimmer činnost Art Zimmer Neo-Classic Motor Car Company, která v současnosti vyrábí 10-20 automobilů ročně.

TOPlist