Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 5. 10. 2022

Archív

Vettel poprvé vyhrál GP Kanady

Vettel KanadaPrvní vítězství si z okruhu Gillese Villeneuvea odváží trojnásobný šampion Sebastian Vettel. Na stupních vítězů ho doplnili další bývalí šampióni F1 Alonso a Hamilton.

Kvalifikace se jela za proměnlivých podmínek a tomu odpovídalo i postavení  jezdců na startovním roštu. Pole position si vyjel trojnásobný šampion Vettel, druhý byl Hamilton, třetí Bottas a čtvrtý vítěz poslední GP Monaka Rosberg.

Vettel odstartoval bez problémů a v prvním kole si vybudoval drobný náskok. Bottas potvrdil svou nezkušenost a propadl se až za Alonsa. Druhý jezdil Hamilton a třetí Rosberg.  Räikkönen dlouho visel až na desátém místě, po hodinách Sutila a předjetí Ricciarda se v 12. kole propracoval na osmé místo. Vettel měl na čele bezpečný náskok, jezdecké pole bylo poměrně roztažené. V 17. okruhu byl Vettel v boxech, k mechanikům přijel i Alonso. Ve 23. kole přezouval Räikkönen, během zastávky se ale nedařilo nasadit zadní kolo a Fin ztratil relativně hodně času.

V 31. okruhu se před třetího Rosberga dostali Webber i Alonso. Němec pak o kolo později měnil pneumatiky. Páté místo mu ale zůstalo. Ve 42. kole se Alonso posunul před Webbera na třetí pozici.  Druhou zastávku naplánovali Vettelovi na 49. okruh a i po návratu na trať si udržel první místo. Sedm kol před koncem závodu se Alonso dokázal posunout před Hamiltona na druhé místo. V nájezdu do posledního kola předjel Massa Räikkönena a dostal se na osmé místo.

Pro vítězství si stylem start – cíl dojel Vettel, druhý skončil Alonso a třetí Hamilton. Pod stupni vítězů se umístil Webber.

Napište reakci

TOPlist