Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Čtvrtek, 8. 6. 2023

Archív

Vettel opět dominoval GP Koreje

vettel_koreaTrojnásobný šampion F1 se na Korejském poloostrově velmi přiblížil zisku čtvrtého mistrovského titulu. Ten může slavit za týden v Japonsku.

  Již potřetí v řadě odstartoval do závodu z nejlepší pozice Sebastian Vettel. Druhé místo na roštu si na okruhu Yeongam vyjel Lewis Hamilton s Mercedesem a z třetí příčky odstartoval do závodu Grosjean na monopostu Lotus. Na další pozice se postavili druhý Mercedes s Rosbergem a dvojice Ferrari Alonso s Massou.

  Vettel své kvalifikační pozice dokonale využil, vynikající start měl i Grosjean, který se v třetí zatáčce posunul na druhé místo před Hamiltona. Zde spolu rovněž kolidovali jezdci Ferrari a Massa se díky tomu propadl až na chvost jezdeckého pole. Vettel všem hned po startu tradičně odjížděl a ve třetím okruhu měl náskok na Grosjeana již dvě a půl sekundy. Dobře jel Räikkönen a v devátém okruhu se posunul na šesté místo před Alonsa.

  V desátém kole odstartovaly první zastávky, u mechaniků byli Hamilton a Alonso. O kolo později přezouval Grosjean a zařadil se opět před Hamiltona. Vettel vydržel na trati o kolo déle a bezpečně se vrátil do vedení. V 26. okruhu přezouval podruhé Räikkönen a havaroval Di Resta, pro kterého závod v bariéře skončil. V 28. kole prasklo uložení Rosbergova předního křídla a Němec musel do boxů.

  V 31. okruhu explodovala přední pneumatika Pérezova McLarenu a na trať vyjel Bernd Myländer se safety carem. Toho využil Vettel, který rychle přezul a udržel vedení. V 37. kole se začalo opět závodit. Ve třetí zatáčce po restartu byl Sutilem torpédován Webberův Red Bull, který začal hořet a Australan podruhé za sebou odstoupil kvůli ohni. Na trať se kvůli hořícímu monopostu zase vrátil safety car. V 41. okruhu byl závod restartován. Vettel si opět udržel vedení, hned za ním jela dvojice Lotusu v pořadí Räikkönen a Grosjean. Vettel si lehce vybudoval drobný náskok. Ve 48. okruhu spolu pěkně bojovala o čtvrté místo trojice Hülkenberg, Hamilton a Alonso. Němec ale svou pozici díky rychlosti na rovinkách udržel.

Pro vítězství si nakonec opět bezpečně dojel Vettel, druhý skončil Räikkönen a třetí jeho stájový kolega Grosjean.

Napište reakci

TOPlist