Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 21. 2. 2024

Archív

Třetí generace Škody Fabia oficiálně

fabia IIIJe konec spekulacím o podobě nové Fabie. Škoda Auto dnes uvolnila první oficiální snímky třetí generace svého oblíbeného vozu.

Třetí generace Fabie bude mít oficiální premiéru na zářijovém Mondialu v Paříži. Mladoboleslavská automobilka v uplynulých dnech zveřejňovala jednotlivé detaily svého nejnovějšího modelu, jehož prodej je již takřka na spadnutí. Nyní ale již známe jeho oficiální podobu. K pohonu budou sloužit benzinové litrové tříválce známé z malého citigo (60 a 75 k) a dvě verze čtyřválcové dvanáctistovky TSI (90 resp. 110 k). Zájemci o diesel si budou moci vybrat ze tří variant tříválcového 1.4 TDI o výkonech 75, 90 a 105 k. Oproti stávajícímu modelu zaznamenala nová generace největší nárůst do šířky (+ 90 mm), mírně se zmenšila výška (-31 mm). Délka vozu klesla pod 4 m na výsledných 3992 mm. Rozvor náprav vzrostl o nepatrných 5 mm.

fabia III_1

Aktualizováno:

Škoda zveřejnila první fotku přístrojové desky. Pochopitelně se jedná o nejlepší možnou výbavu, takže základní verze bude vypadat poněkud hůře…

fabia přístrojovka

Napište reakci

TOPlist