Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 4. 10. 2022

Archív

Škoda v Ženevě: Studie Vision D a inovované logo

Automobilka z Mladé Boleslavi představila v předvečer zahájení autosalónu v Ženevě novou designovou studii s názvem Vision D a také upravené logo, které bude používat od příštího roku.

Škoda Auto bere změny komplexněji a mění celou firemní identitu, nový design nedostanou pouze nové modely, ale i stávají i nové autosalóny. „Novou sílu naší značky chceme vyjádřit nejen našimi budoucími produkty, ale i vystupováním vůči našim partnerům a zákazníkům. ŠKODA je synonymem pro atraktivní vozy s výjimečným poměrem ceny a užitné hodnoty, bezpočtem chytrých řešení a precizním zpracováním. To vše jasně vyjadřuje i náš modernizovaný corporate design. ŠKODA jde svou cestou a chce na mezinárodním poli projevit svou novou sílu,” prohlásil Jürgen Stackmann, člen představenstva za oblast marketingu a prodeje. „ŠKODA se postupně mění a je to vidět. Náš nový design a svěží vystupování odráží naše plány do budoucna, ” dodal.

Výraznou změnu představuje představení nového loga – okřídleného šípu. Ten bude v novém provedení podstatně větší a tím i lépe viditelný. Z jeho okrajů zmizí nápis Škoda Auto, odstín zeleného okřídleného šípu se změní  z dosavadní „přírodní zelené” na svěží zelenou „ŠKODA green”. Vnější části pak zdobí chromový vzhled.

Nová designová studie Vision D naznačuje, jakým směrem by se mohl v blízké době vyvíjet design modelů největší české automobilky. Dlouhý rozvor a krátké převisy karoserie jsou základem úspěšné architektury vozu. Obojí umožnilo vytvořit nadprůměrný vnitřní prostor. Plynulé napojení pátých dveří pak signalizuje promyšlenou funkčnost celého automobilu.  Mřížka chladiče s decentně lesklým povrchem symbolizuje estetickou předlohu značky, když její jemné lamely připomínají napnuté struny harfy. Nově uspořádané a jasně strukturované logo se vyjímá uprostřed vozu jako výchozí bod všech linií. Protíná horizontální linku motorové kapoty, zdůrazňuje svou mimořádnou pozici a je symbolem kvality a úspěchu.

Zdroj: Tisková zpráva Škoda Auto

Napište reakci

TOPlist