Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Pátek, 7. 10. 2022

Archív

Rosberg v Austrálii vymazal soupeře

podium AustraliaNovou éru F1 odstartoval svým suverénním vítězstvím Němec Nico Rosberg s Mercedesem. Smutným hrdinou závodu byl domácí Ricciardo, který po dojezdu slavil druhou příčku, ale posléze byl diskvalifikován. Stupně vítězů tak doplnilo duo McLarenu  – druhý byl kvalifikován nováček v F1 Magnussen a třetí ostřílený mazák Button.

Kvůli zcela novým pohonným agregátům se čekaly četné problémy ještě nespolehlivé techniky. Kvůli problému vozu Marussia na startovním roštu se opakovalo zaváděcí kolo. Ostrý start se vydařil Rosbergovi, který se prosmýkl do vedení, propadl se naopak nejrychlejší jezdec kvalifikace Hamilton. V nájezdu do první zatáčky došlo k nárazu Kobajašiho Caterhamu do Massova Williamsu, pro oba to byl konec závodu.

Toho si moc neužili ani Hamilton, který odstoupil ve čtvrtém kole pro problémy s motorem a ani úřadující šampion Vettel, který avizoval nedostatek výkonu již v zaváděcím okruhu závodu a adrenalinu si v závodě užíval pouhých pět okruhhů. V 11. kole kolidoval se zdí rychle jedoucí Bottas s Williamsem, na trati zůstal ležet kus jeho poškozeného zadního disku a na trať vyjel safety car. To rozpoutalo přezouvací  závody v boxové uličce. Safety car kroužil na okruhu až do 16. kola, ve vedení se udržel Rosberg, druhý jezdil Ricciardo a třetí Magnussen. kolem 30. kola proběhly druhé zastávky, přičemž na čele zůstalo stejné pořadí. Rosberg kontroloval svůj náskok a předvedl suverénní výkon, který mu zajistil bezpečný triumf v úvodním podniku šampionátu, resp. celkově čtvrté vítězství v jeho kariéře jezdceF1.

Napište reakci

TOPlist