Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 24. 9. 2023

Archív

Renault Captur a R-Space – dva koncepty pro Ženevu

Automobilka Renault přivezla do Ženevy mimo jiné i dvě designové studie s názvy Captur a R-Space.

   Captur designem přímo navazuje na loni představený koncept DeZir. Charakterizuje jej použití vzhůru výklopných bočních dveří, osvětlení technologií LED diod nebo obrovských, dvaadvacetipalcových litých kol.

   V interiéru Renault použil jako hlavní motiv pro výplně sedadel a podlahu zavazadelníku provázky. Přístrojová deska je vyrobena s průsvitného plastu a je osazena displejem head-up.

   K pohonu byl vybrán dieselový motor twin-turbo Energy dCi 160 o výkonu 160 k a točivým momentem 380 Nm. Převodovka je dvojspojková EDC. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá konceptu 8 sekund, maximální rychlost je 211 km/h.

 

   R-Space je atraktivní studií malého MPV s velkým panoramatickým oknem a jednadvacetipalcovými hliníkovými disky, která by mohla být předobrazem nové generace modelu Modus. Karoserie postrádá “B“ sloupek, boční dveře se podobně jako u Opelu Meriva  otevírají proti sobě. O osvětlení se stejně jako u capturu starají LED diody.

  Za pohonný agregát byl zvolen přeplňovaný tříválcový benzinový motor o objemu 900 cm3, disponující maximálním výkonem 110 k a točivým momentem 160 Nm. Také R-Space dostal dvojspojkovou převodovku EDC. Koncept zrychluje na 100 km/h za 11 sekund, maximální rychlost je 200 km/h. Průměrná spotřeba dosahuje dle Renaultu skromných 3,7 l benzinu na 100 km, emise CO2 pak 95 g/km.   


Napište reakci

TOPlist