Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 2. 10. 2022

Archív

Porsche Panamera Turbo S oficiálně

Porsche posílilo osmiválec 4.8 l bi-turbo a osadilo jej do nejvýkonnějšího liftbacku řady Panamera.

   Oficiální informace přicházejí trochu dříve, než se předpokládalo, debut se plánoval na autosalón v Šanghaji či v New Yorku. Výstavní premiéra se tedy zřejmě uskuteční na obou akcích zároveň.

    Panamera Turbo S disponuje výkonem 550 k a točivým momentem při overboostu 800 Nm (běžně 750 Nm). Shodný motor s odlišným naladěním produkuje v modelu Panamera Turbo 500 k a 700 Nm. Turbo S sprintuje z 0 na 100 km/h za 3,8 s, maximálně se rozjede na 306 km/h. Powerboost umožnilo použití nových titanovo – hliníkových turbín a optimalizovaného motormanagementu.

   

  Spotřeba je v tomto segmentu podřadným údajem, nicméně zde ji optimalizuje použití speciálních devatenáctipalcových pneumatik Michelin s nižším valivým odporem, v nabídce jsou ale i kola dvacetiplacová. Normovaná spotřeba dosahuje hodnoty 11,3 l benzinu na 100 km.

     

     Standardem výbavy jsou systém Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) a paket Sport Chrono Turbo. V Německu startuje Panamera Turbo S na částce 167 076 eur včetně DPH. Prodej bude zahájen v červnu.

Napište reakci

TOPlist