Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 2. 10. 2022

Archív

Pagani ukázal nový model Huayra

  Po řadě útržkovitých informacích a nekompletních snímcích se společnost Horatia Paganiho rozhodla zveřejnit detailní informace o novém modelu Huayra. Oficiální premiéru bude mít na autosalónu v Ženevě.

   Nový vůz dostal jméno po bohu větru. K jeho pohonu byl použit šestilitrový benzinový V12 biturbo z dílen AMG. Ten produkuje maximální výkon 522 kW / 710 k a 1000 Nm točivého momentu. O přenos výkonu se stará sedmistupňová sekvenční převodovka XTRAC, která váží 96 kg a je uložena příčně za motorem. Definitivní technické údaje ještě nebyly zveřejněny, dle testů zrychluje 1350 kg těžká Huayra na 100 km/h za 3,3 s, maximální rychlost atakuje hodnotu 370 km/h.

   Aerodynamické tvary karbonové karoserie byly optimalizovány směrem k maximální účinnosti. Vůz má mj. nastavitelné klapky, které mohou v případě potřeby zlepšovat přítlak. Specifikem jsou i vzhůru výklopné dveře.

   Uvnitř interiéru se snoubí materiály jako prémiová kůže, hliník nebo karbon. Na rozdíl od mnoha konkurentu je Huayra vybavena informačním systémem s dotykovou obrazovkou a konektivitou Bluetooth.

   Produkce by měla být zahájena v průběhu letošního roku, ceny by měly začínat na částce 1 milionu eur.

Napište reakci

TOPlist