Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 26. 9. 2018

rubriky

poslední galerie

tushek-renaovatio-t500_1 tushek-renaovatio-t500_4 tushek-renaovatio-t500_12 clio-iv_1 clio-iv_15 golf_24 eagle-e-type_4 sauber-c33_1

Mitsubishi Lancer Evo možná skončí

 Japonská automobilka Mitsubishi možná obětuje legendární Evo nové, ekologicky přívětivější strategii. Alespoň v jeho stávající podobě.

  Ředitel globálních produktů u Mitsubishi Gayu Eusegi v rozhovoru pro britský časopis Autocar uvedl, že Evo X může být posledním z  řady sportovních sedanů. „Stále máme dostatečnou poptávku, ale musíme skončit,“ prohlásil.

  Mitsubishi se hodlá řídit svou novou ekologicky přívětivou strategií, dle níž by mělo do roku 2015 uvést na světové trhy osm nových elektrických automobilů. Střednědobý plán Mitsubishi se přitom nezmiňuje o dalším vývoji řady Evo. „Současné Evo je naplánované do roku 2013, ale zatím se nebavíme o tom, co bude potom,“ mlžil mluvčí automobilky v rozhovoru pro server jalopnik.com. Z kruhů blízkých japonské automobilce se hovoří o tom, že Evo by v nové podobě mohlo být hybridem či plug-in hybridem, se čtveřicí elektromotorů o celkovém výkonu až 272 k.

 

Napište reakci

TOPlist