Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 4. 10. 2022

Archív

Mercedes opanoval GP Malajsie

 Ham_Malajsie Duo Mercedesu nedalo svým soupeřům na okruhu v Sepangu sebemenší šanci. První letošní triumf i body vybojoval po výpadku v Austrálii Hamilton, záda mu kryl Rosberg.

  Start závodu, který se jel za slunného počasí se nepovedl Vettelovi, který přišel o druhé místo a dostal se před něj nejen Rosberg, ale i týmový kolega Ricciardo. Hamilton na čele rychle získal drobný náskok. Smůlu měl stejně jako v Austrálii jezdec Ferrari Räikkönen. Ve druhém kole si prorazil o Magnusenovo přední křídlo zadní pneumatiku a propadl se pořadím až na dno. Magnusen posléze dostal za tento kontakt penalizaci 5 s stop & go. Ve čtvrtém okruhu se Vettel posunul před Ricciarda na třetí pozici.

  Ve střední fázi závodu se krom zastávek v boxech nic zásadního nedělo, na čele jezdil neohrožený Hamilton, s několikasekundovým odstupem kroužil druhý Rosberg a třetí příčku držel Vettel. Okolo 35. kola si první jezdci začali stěžovat na první dešťové kapky v jedné z částí okruhu, stálý déšť ale nepřišel. V 41. kole se čtvrtý Ricciardo zastavil po obsloužení mechaniky v boxové uličce. Příčinou bylo nedotažené kolo.  Než jej mechanici zatlačili zpět před boxy, ztratil více než minutu. Po výjezdu navíc prasklo přední křídlo, Australan se propadl až na šestnácté místo a po dalších problémech nakonec ze závodu odstoupil. Pro vítězství si suverénně dojel Hamilton na Mercedesu, druhý skončil jeho týmový kolega Rosberg a třetí obhájce titulu Vettel s Red Bullem.

Napište reakci

TOPlist