Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 21. 2. 2024

Archív

Lucra Cars

www.lc470.com

Americká firma Lucra Cars vyrábí vůz Lucra LC470, který je jakousi moderní interpretací evropských roadsterů z 50. let minulého století.

Jedná se o lehký, výkonný a perfektně vyvážený roadster klasické koncepce s karbonovými panely karosérie, připevněnými k trubkovému šasi.

Automobil  byl navrhován k dosahování maximálních jízdních výkonů dle filozofie jeho výrobce. Důraz byl kladen hlavně na nízko položené těžiště, vynikající je i rozložení hmotnosti. 47% připadá na přední a 53 % na zadní nápravu. Zajímavostí je vyosení motoru a převodovky o cca 3 cm na stranu spolujezdce, což kompenzuje hmotnost osoby řidiče ve voze a opět napomáhá k dokonalejší distribuci hmotnosti.

Všechna čtyři kola jsou nezávisle zavěšena v ramenech z hliníku. O pohon vozu se starají výkonné hliníkové osmiválce z produkce koncernu GM. Ty jsou v šasi uloženy poměrně vzadu, na motor pak v úrovni řidičových nohou přímo navazuje krátce poskládaná manuální převodovka Termec TKO600.

Používané motory:

•     GM LS6 V8,  5.7 l 400 k
•     GM LS3 V8i, 6.3 l 550 bhp
•     GM LS7 V8, Chevy Small Block  7.0 l 600 k

Výsledkem precizního přístupu společnosti Lucra ke konstrukci modelu LC470 je schopnost zvládat boční přetížení na úrovni 1,3 G. Sportovní zážitek umocní akcelerace z 0 na 60 mil/h za vynikajících 3,4 s.

Foto: Lucra Cars

Napište reakci

TOPlist