Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 2. 10. 2022

Archív

Limitovaná edice Škody Fabia RS oslaví truimf v IRC

K výročí 110 let Motorsportu značky Škoda a jako oslavu vítězství Fabie S2000 v šampionátu IRC představuje Škoda Auto limitovanou edici vozů Fabia RS.

Škoda Auto se tradičně angažuje v motorsportu a nadcházející rok bude této tradici již 110 let. Za tuto dobu posbíraly vozy značky Škoda mnohá významná ocenění. Jedním z nich je také to poslední; vítězství v mezinárodním rally šampionátu IRC. Poznatky z motosportu využívá Škoda Auto při dalším vývoji automobilů.

RS varianty modelových řad Octavia a Fabia jsou pro sportovně zaměřené řidiče populární volbou a proto nyní přichází v limitované edici i Fabia RS. Zákazníkům bude k dispozici celkem 200 vozů v barvách vítězného soutěžního speciálu Fabia S2000. Limitovaná edice bude v nabídce v zelené barvě Rally green s bílou střechou, bílými litými koly a polepy v barvách S2000.

Model Fabia RS byl představen na letošním mezinárodní autosalonu v Ženevě a přinesl do Škoda Auto technologickou novinku v podobě čtyřválcového benzinového motoru s dvojitým přeplňováním, který při objemu pouhých 1,4 litru dosahuje výkonu 132 kW.  Spolu s výkonným agregátem Fabia poprvé v tomto segmentu nabídla také funkci XDS, která při průjezdu zatáčkou elektronicky přibrzdí přední vnitřní kolo, což má za následek zvýšení točivého momentu na vnějším předním kole. Otáčivý moment, který tím vzniká, dává vozu při průjezdu zatáčkou vysokou agilitu.

Tisková zpráva Škoda Auto a.s.

Napište reakci

TOPlist