Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Čtvrtek, 30. 11. 2023

Archív

Hyundai i30: Druhá generace kompaktu z Nošovic

Také úspěšný model i30 se dočkal fluidního designu. Svou výstavní premiéru si hatchback segmentu C odbývá na autosalónu ve Frankfurtu.

Na první pohled zaujmou přední světlomety v novém stylu značky, ostře řezanou příď dotváří zvýrazněná maska chladiče. Výrazné hrany jsou pro nový designový směr korejského výrobce typické a na nové “í třicítce“ vypadají velmi pěkně. Zadní sdružené světlomety opustily své dosavadní vertikální uložení a nyní zasahují až do boků karoserie. Ta ve všech směrech mírně narostla, o deset procent je větší i objem zavazadlového prostoru.

Interiér působí hodnotným dojmem, přístrojová deska respektuje pro značku tradiční tvary, podsvětlení přístrojů je typicky modré.

Pohonné jednotky bude zastupovat šestice agregátů o objemu 1,4 a 1,6 l. Nejskromnějším výkonem bude disponovat turbodiesel 1,4 CRDi s 90 k, největší míru dynamiky prozatím poskytne zážehový přímovstřikový 1,6 GDI o výkonu 135 k. Na rozdíl od předchozí generace dostanou všechny motory šestistupňovou převodovku.

Prodeje pětidveřového hatchbacku začnou v březnu 2012, o čtvrt roku později dorazí i kombi.

Napište reakci

TOPlist