Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 19. 11. 2017

Archív

Hamilton vybojoval v Německu druhé letošní vítězství

Lewis Hamilton podal na Nürburgringu perfektní výkon a dojel si pro druhé letošní vítězství.

Start GP Německa se odehrál na suchu, déšť byl přitom předpovídán během několika minut po startu. vítěz kvalifikace Webber na startu zaspal a do vedení šel ještě na cílové rovince Hamilton. Před Vettela se na třetí místo dostal Alonso, který ve druhém kole chyboval a oba piloti si posléze pozice opět vyměnili. Španěl musel čekat až do osmého kola, než se posunul před úřadujícího mistra světa. V devátém okruhu se před šikanou roztočil Vettel a ztratil drahocenné sekundy, o čtvrtou příčku ovšem nepřišel.

V 11. kole kolidovali ve stejném místě Heidfeld s Buemim, jezdec Renaultu přitom po bodyčeku od Švýcara ze závodu odstoupil. Ve dvanáctém okruhu se Massa dostal na konci cílové rovinky před Rosberga. Ve 13. kole se nakrátko před Hamiltona posunul Webber, Brit mu ovšem na cílové rovince předjetí vrátil. Mezitím se na vedoucí dvojici dotáhl Alonso a na špici byli tři jezdci třech nejlepších stájí. V 15. kole přezouval jako první z nich Webber, hned za ním zajel do boxů Rosberg. V 17. kole měnili pneumatiky Hamilton a Alonso, na výjezdu se před ně ale dostali bojující Massa s Alonsem. Pro nové pneumatiky si dojel i Vettel. V 18. kole odbočil do boxů Massa a do vedení se dostal Webber. Button si první zastávku schovával až do 25. kola, po návratu na trať se zařadil na sedmé místo.

V 31. okruhu podruhé přezouval Webber, o kolo později Hamilton a pozdní zastávka jej posunula před Webbera. Alonso počkal se svou druhou zastávkou o okruh déle, dostal se před Webbera ale Hamilton vedoucí pozici udržel. V 35. kole předjel Rosberga Button, o kolo později ale jeho mclaren vypověděl službu. Na vině byla porouchaná hydraulika. To jeho stájový kolega si na čele vybudoval zhruba tříapůlsekundový náskok na druhého Alonsa.

Devět kol před cílem se k poslední zastávce odhodlal Hamilton, který dostal jako první ze špice středně tvrdou směs. Alonso vydržel o dvě kola déle, strategie ale tentokrát nezafungovala a Hamilton se před Španělem udržel. Tři kola před cílem si pneumatiky vyměnil i Webber, zastávka jej vrátila zpět na třetí místo. V posledním kole zajeli pro nové gumy Massa i Vettel, německého jezdce mechanici obsloužili lépe a posunul se před Massu na čtvrté místo. Pro vítězství si na Nürburgringu dojel Hamilotn, druhý skončil Alonso a třetí Webber. Čtvté místo vybojoval Vettel, pátý skončil Massa, šestý Sutil, sedmý Rosberg a osmý veterán Schumacher.