Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 7. 6. 2023

Archív

Hamilton triumfoval v Číně

ham_čínaDvojité vítězství si z Číny odváží Mercedes. Lewis Hamilton odjel bezchybný závod, pro diváky byl ovšem poměrně dosti nudný a skoupý na napínavé okamžiky.

Na pole position v Šangheji stanul potřetí v sezóně Hamilton, z druhého místa startoval jeho stájový kolega Rosberg a třetí pozici na startu vybojoval Vettel. Startovací procedura na prvních třech místech změnu nepřinesla. Vynikající start měl Räikkönen, který se posunul na čtvrté místo za týmového kolegu Vettela a před oba piloty Williamsu. Rozestupy na čele závodu nevěstily žádné souboje, jezdci jezdili podobné časy. Hamilton si hlídal drobný náskok před Rosbergem. Rozestupy v řádech několika málo sekund si vedoucí trio udržovalo i po zastávkách v boxech, strategie tedy nepřinesla překvapení v podobě vítězství Ferrari jako v minulé GP Malajsie.

Dvě kola před cílem vypověděl Sainzovi motor na cílové rovince okruhu a závod byl dokončen za safety carem. Piloti Mercedesu do Brackley přivezli další dvojité vítězství, Hamilton si druhým letošním triumfem upevnil vedoucí pozici v šampionátu, druhý sknočil jeho stájový kolega Rosberg, třetí pak vítěz z Malajsie Sebastian Vettel.

Napište reakci

TOPlist