Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 22. 8. 2017

Archív

GP Singapuru: Třetí vítězství Vettela v řadě

GP Singapuru podiumJezdec týmu Red Bull má po brilantním výkonu v nočním Singapuru na dosah svůj čtvrtý mistrovský titul.

Start se povedl sedmému Alonsovi, který se skvělým manévrem posunul na třetí místo. Vettel si udržel vedoucí pozici i po souboji s Rosbergem, kterého udržel na druhém místě. V sedmém kole byl  náskok Vettela na čele již 7 sekund. Okolo 11. kola začali v boxech přezouvat první jezdci. Druhý Rosberg přezouval v 16. kole, vedoucí Vettel v kole 18., po návratu na trať si trojnásobný šampión udržel více než osmisekundový náskok. V 25. okruhu se na trati objevil Safety car, protože Ricciardo naboural do bariéry. Vzápětí se strhla lavina přezouvání v boxové uličce, využili toho také Alonso a Räikkönen . Vettel na čele přišel o pohodlný náskok. V 30. kole se začalo opět závodit a Vettel opět praštil do opratí. Okolo 40. kola ještě jednou přezouvali Rosberg, Hamilton a Webber, což je uvrhlo na hranici první desítky. Toho naopak využili Alonso s Räikkönenem, kteří dokázali dojet do cíle na sadě pneumatik z 25. okruhu. Cíl neviděl dobře jedoucí Grosjean, jehož technika zradila 22 kol před cílem. V samotném závěru, konkrétně v posledním kole, začal hořet monopost Red Bull Marka Webbera. Vettel si v Singapuru dojel pro třetí vítězství v řadě a jezdecký titul má velmi blízko. Alonso, který v dnešním závodě skončil druhý, ztrácí propastných šedesát bodů. Třetí místo si z Asie odváží Räikkönen, který se do závodu díky bolesti zad kvalifikoval až na třinácté příčce.