Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Pátek, 3. 7. 2020

Archív

GP Monaka: Webber šestým letošním vítězem

Australanovi se v Monaku daří a v tradičně ne moc zábavném závodě vybojoval již své druhé vítězství.

Nejlepší čas kvalifikace zajel poprvé od svého návratu do F1 Schumacher, kvůli penalizaci za kolizi se Sennou ve Španělsku ale startoval až ze šesté příčky. V závodě ale opět potvrdil roli letošního smolaře č. 1 a opět nedojel. První pozice na startu pratřila po penalizaci Schumachera Webberovi, druhý startoval Rosberg a třetí Hamilton.

Před první zatáčkou skončil Grosjean, který si o Schumachera urazil zadní kolo a na trať následně vyjel safety car. Restart závodu proběhl v nájezdu do 4. kola a na čele se stále držel Webber, druhý byl Rosberg a třetí Hamiton. Mezi prvními třemi jezdci se během úvodních kol vytvořily drobné rozestupy. Žádná dramata se ovšem na trati netvořila, v Monaku se předjíždí velmi málo.

Okolo třetiny závodu upozorňovali zástupci týmů své jezdce na možný déšť, který by situaci na trati zdramatizoval.  V 28. okruhu se jako první odhodlal k výměně pneumatik Rosberg. Räikkönen brzdil ostatní jezdce za sebou v čele s osmým Schumacherem. V 29. kole přezouvali vedoucí Webber a třetí Hamilton, Webber se vrátil těsně před Rosbergem. Ve 30. okruhu zajel pro nové gumy Alonso, na trati se zařadil před šestého Hamiltona. Šetý Schumacher přezouval v 35. okruhu, zastávkou se propadl na 10. místo.

Jezdecké pole vodil Vettel, který těžil z toho, že startoval na tvrdší směsi pneumatik a ještě nebyl v boxech. Zhruba 20 kol před cílem začal Schumacher výrazně zpomalovat, v 62. kole jej předjel Vergne a o kolo později oba jezdci Force India. V 66. okruhu zamířil sedminásobný šampión do boxů a vystoupil ze svého Mercedesu.

Jezdecká špička se deset kol před cílem sjela na velmi těsné rozestupy, Webber na částečně mokré trati brzdil všechny za sebou. Svou vedoucí pozici si ale nakonec udržel i do cíle a připsal si druhý triumf v nejslavnějším závodě F1. Druhý skončil monacký resident Nico Rosberg a třetí Fernando Alonso. V těsném závěsu projeli cílem i Vettel, Hamilton a Massa.

Napište reakci

TOPlist