Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 4. 10. 2022

Archív

GP Bahrajnu suverénně ovládl Vettel

VettelNěmec Vettel nenašel v bahrajnské poušti přemožitele. Na stupních vítězů jej doplnilo duo Lotusu v pořadí Räikkönen – Grosjean.

První kolo po startu přineslo souboj Vettela s Alonsem, Rosberg si udržel své pole position. Vettel byl při chuti a ve 3. okruhu se dostal do vedení před Rosberga. V nájezdu do 4. kola se Alonso dostal před Rosberga, ale Němec Španělovi předjetí vzápětí vrátil. O jeden okruh později ale již Alonso postoupil vpřed. Rosberg ztratil pozici i v dalším kole a posunul se před něj i Di Resta. Vettel na čele bezpečně poodjel Alonsovi, na kterého se navíc zezadu tlačil Di Resta. Jezdec Ferrari se v 8. kole musel dostavit k mechanikům, jelikož se mu v otevřené poloze zasekl pohyblivý element zadního křídla. Křídlo v dalším kole ale opět nepatřičně vyklopilo a Alonso jel znovu do boxů. V 10. kole měl Vettel náskok 6 sekund na Di Restu a v 11. kole byl poprvé u mechaniků.

podium Bahrajn

Do vedení se posunul Di Resta. V 17. kole přezouval poprvé Räikkonen, který jel, stejně jako DI Resta se strategií dvou zastávek. Ve 20. kole se před Rosberga dostal na třetí místo Button. Ve vedení byla po prvních zastávkách dvojice Red Bullů. Button podruhé přezouval až v 21. okruhu. Vettel měl na čele náskok více než 10 sekund na druhého Di Restu. Zajímavý souboj svedli jezdci McLarenu Perez a Button, dvakrát mezi nimi došlo dokonce ke kontaktu. Ve 34. kole se na druhé místo dostal Räikkönen před DiRestu. V 35. okruhu přezouvali Räikkönen a Button. Ve 37. kole zajel pro nové pneumatiky Di Resta, na trati se zařadil až daleko za Räikkönenem. Ve 43. kole přezouval Vettel, k mechanikům zajel i do té doby druhý Grosjean. Jedenáct kol před cílem se před sedmého Buttona dostali Pérez a Alonso. V závodě celkem pohodlně zvítězil Vettel, druhý dojel Räikkönen a třetí Grosjean.  Čtvrtý skončil Di Resta, pátý Hamilton, šestý Pérez, sedmý Webber,osmý Alonso, devátý Rosberg a poslední bod bral Button.

zastávky Bahrajn

statistika Bahrajn

Napište reakci

TOPlist