Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 5. 10. 2022

Archív

Faceliftovaný Ford Mondeo se představil v Moskvě

U příležitosti autosalónu v Moskvě představila automobilka Ford upravenou druhou generaci řady Mondeo.

Mondeo má mezi vozy střední třídy na evropských trzích stabilní pozici. Boduje hlavně svou prostorností danou velkorysým rozvorem a užitnou hodnotou, obzvláště verze kombi. Zavedené úpravy přinášejí zákazníkům vyšší užitnou hodnotu.

Změny mimo jiné zahrnují nově řešenou přední masku, kapotu, jiné nárazníky, modifikované světlomety a LED světlomety pro denní svícení. Uvnitř vozu se můžeme těšit na hodnotnější materiály, novou střední konzolu, předělané výplně dveří, ambientní osvětlení z LED diod a vylepšený navigační systém.

Pod kapotou nalezneme krom základní šestnáctistovky (120 k) a dvoulitru (145 k) nový zážehový dvoulitr EcoBoost ve variantách s 203 a 240 k, dieselový Duratorq 2.2 l o výkonu 200 k a tři dvoulitry Duratorq TDCi o výkonu 115, 140 a 163 k.

V roce 2011 dostane Mondeo systém regenerace brzdného účinku a systém Aktive Grille Shutter, který bude ovládat klapky v masce vozu a tím snižovat aerodynamický odpor a spotřebu paliva. K dispozici budou i systémy hlídající náhlé vybočení z jízdního pruhu, sledující auto ve vedlejším jízdním pruhu či kamera pro snadnější couvání.

Napište reakci

TOPlist