Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 4. 10. 2022

Archív

Druhá generace Mercedes-Benzu CLS oficiálně

Automobilka Mercedes-Benz oficiálně představila druhou generaci svého čtyřdveřového coupé CLS. Ta si svou výstavní premiéru odbude na říjnovém autosalónu v Paříži.

Nová generace řady CLS vypadá oproti předchůdci svalnatěji, za což mohou hlavně masivní lemy podběhů a tupější příď vozu. Nová CLS bude mít pochopitelně k dispozici nejmodernější technologie, zajímavostí je použití hlavních světlometů z LED diod. Celkem 71 světelných zdrojů je v nich rozděleno do třech samostatných sekcí.

Vnitřní části dominuje masivní přístrojová deska s typickou kapličkou přístrojů a uprostřed umístěným multifunkčním displejem. Před řidičem nacházíme nový, sportovně tvarovaný volant. Samozřejmostí jsou ty nejhodnotnější materiály včetně ušlechtilých dřev a obšití přístrojové desky jemnou kůží.

Mercedes-Benz ještě oficiálně neoznámil, jaké hodlá použít pohonné jednotky. Hovoří se o dieselovém čtyřválci 250 CDI (150 kW) a šestiválci 350 CDI (195 kW), benzinové motory zastupují V6 o objemu 3.5  l (225 kW) a V8 twin-turbo o objemu 4.7  l (320 kW). Vrcholný model CLS 63 AMG dostane benzinový V8 o objemu 5.5 l a výkonem 400 kW.

Bližší informace německá automobilka zveřejní na říjnovém autosalónu v Paříži.

 

 

Napište reakci

TOPlist