Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Pátek, 3. 7. 2020

Archív

De Tomaso SLS: Koncept crossoveru na nových fotografiích

  Znovuobnovená značka De Tomaso uvolnila další fotografie a detaily ohledně připravovaného crossoveru nesoucího prozatímní označení SLS (Sport Luxusy Sedan).  

   Značku De Tomaso založil v roce 1959 argentinský rodák Alejandro de Tomaso a italská značka vyprodukovala řadu legendárních modelů v čele s ikonickou Panterou. V roce 2004 ale skončila v likvidaci. O znovuzrození automobilky se snaží bývalý šéf značky Lancia (1977-79) Gianmario Rossignolo, jehož cílem je uvést na trh trojici modelů  – sportovní kupé, sedan a crossover.

   Crossover s prozatímním označením SLS je první vlašťovkou. Jeho výroba by měla být zahájena již v letošním roce v plánovaném počtu 3000 kusů. SLS nabídne výběr ze dvou pohonných jednotek – V8 s 550 k a V6 o výkonu 300 k a pohon všech čtyř kol. Všechny nové modely by měly sdílet technologii hliníkové konstrukce šasi s názvem Univis.

   Sedan a kupé značky De Tomaso by měly být představeny později, jejich plánovaná produkce by měla dosahovat 3 resp. 2 tisíc kusů za rok. Výroba by měla probíhat v továrnách De Tomaso Automobili S.p.A. Grugliasco nedaleko Turína (bývalá továrna studia Pininfarina) a v bývalém závodě Delphi v Livornu. V závodě Grugliasco nyní pracuje 900 zaměstnanců, provoz má vlastní karosárnu, lakovnu a finální montovnu. V Livornu by mělo nalézt uplatnění okolo 150 dělníků. Náklady na obnovu značky prozatím činí 116 milionů eur.

Napište reakci

TOPlist