Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Středa, 5. 10. 2022

Archív

Citroën odhalil podobu nové C4

Automobilka Citroën představila definitivní podobu svého kompaktu C4, který si svou oficiální premiéru odbude na podzimním autosalónu v Paříži.

 Design nové C4 se nese v duchu současných Citroënů – nepostrádá typickou masku ani protáhlé přední světlomety. V zádi naopak narazíte na dělené lampy. Vnější rozměry jsou 4,33 m x 1,79 m x 1,49 m (d x š x v), nová C4 bude o 5 cm delší, o 2 cm širší a o 3 cm nižší nežli současný model. 

 Malá revoluce se naopak odehrála uvnitř vozu. Citroën upustil od volantu s pevným středem a několika individuálních displejů. Před řidičem je nyní nově klasická kaplička, byť s trojicí digitálních budíků, přístrojové desce dominuje mohutná středová konzole. Zavazadlový prostor narostl na nadprůměrných 408 litrů, což je nejlepší hodnota ve třídě. Na seznamu příplatkové výbavy lze nalézt prvky jako jsou přední masážní sedadla, monitor slepého úhlu či panoramatická střecha.

 Pod kapotou nalezly své místo osvědčené benzinové i vznětové agregáty koncernu PSA. Francouzská automobilka připravuje i hybridní verzi s motorem 1.6 e-HDi, jejíž emise by se i díky systému start-stop, pneumatikám s nízkým valivým odporem a systému regenerace energie při brzdění mohly dostat pod magickou hranici 100 g CO2 na 1 km. 

Napište reakci

TOPlist