Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Neděle, 2. 10. 2022

Archív

Citroën DS4 – druhý drahokam z exkluzivní série

Druhým modelem zvláštní značky DS v barvách automobilky Citroën se stal vůz DS4, navazující na trend, ustavený menším DS3.

Citroën svůj nejnovější model prezentuje jako vůz 2+2, silueta coupé mate a ve skutečnosti se jedná o pětidveřový hatchback kompaktních rozměrů (4.27 x 1.81 x 1.53 m) se skrytými klikami u dvojice zadních dveří. Vůz je ve skutečnosti pětimístný a nabízí zavazadlový prostor o objemu 370 l.

Prémiový charakter automobilu podtrhuje kokpit orientovaný na řidiče s panoramatickým střešním oknem, ambientním osvětlením a velkým množstvím materiálů jako jsou kůže a chrom.

Vnější design dokreslují poziční LED světlomety ve tvaru bumerangu, kola z hliníkové slitiny o průměru až 19“ či masivní lemy podběhů.

DS4 se na trhy dostane v průběhu roku 2011, přičemž k pohonu budou sloužit dva diesely (HDi 110 a HDi 160) a tři benzinové motory ze spolupráce s BMW VTi 120, THP 155 a THP 200. Číselné označení v názvu motoru upomíná na výkon motoru v koňských silách. K dispozici budou sloužit šestistupňové manuální či automatické převodovky. Pro motor HDi 110 bude k dispozici i varianta e-HDi se systémem start-stop a elektronicky kontrolovaným alternátorem.

DS4 si svou výstavní premiéru odbude na  pařížském Mondialu.

Napište reakci

TOPlist