Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 4. 10. 2022

Archív

Arash Motor Company

Malá společnost z britského Cambridge vyvinula supersportovní vůz Arash AF-10. K jeho sériové výrobě však chybí ještě pomyslný krůček.

K pohonu AF-10 byl zvolen sedmilitrový osmiválec LS7 V8 z produkce koncernu GM, disponující výkonem 550 k při 6200 ot./min. Výkon přenáší prostřednictvím šestistupňové převodovky Graziano GT-ME1 ke kolům zadní nápravy.     

 

Jak už to u podobných automobilů bývá, zaměřili se konstruktéři hlavně na nízkou hmotnost šasi. To je použitými technologiemi podobné monopostům F1, nosnou strukturu tvoří kompozicová skořepina. Hojně jsou v konstrukci vozu zastoupeny i materiály jako hliník či titan. Karosérie má vnější rozměry 4663×2050×1145 mm, automobil má i přes to velmi příznivou hmotnost 1260 kg. K tomu dopomáhá mimo jiné i zadní okno z plastu, přední a boční okna jsou laminovaná. 

 

 

 

Supersport bude vpředu obouvat devatenáctipalcové a vzadu dvacetipalcové pneumatiky Michelin Pilot. O řádné zpomalení se starají keramické kotoučové brzdy o průměru kotoučů 380 mm vpředu a 362 mm vzadu. Brzdové třmeny dodá společnost AP Racing (osmipístkové vpředu a šestipístkové vzadu).   

                   

Foto: Arash

Napište reakci

TOPlist