Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Úterý, 4. 10. 2022

Archív

Alonso vyškolil soupeře a dominoval GP Německa

Jezdec Ferrari si výrazně řekl o letošní mistrovský titul.

Alonso dominoval i sobotní kvalifikaci a stratoval z prvního místa. Start závodu proběhl bez dramtických okamžiků a na čele se pozice neměnily. V prvním kole se Schumacher málem dostal před druhého Vettela, to ale napomohlo vedoucímu Alonsovi, který si vyjel drobný náskok. Massa přišel hned v první zatáčce o křídlo a stejný díl měnil i Grosjean a v boxech byl poslíze s defektem pneumatiky Senna. Naději na dobrý výsledek ztratil hned ve 3. kole Hamilton, který měl defekt pneumatiky a propadl se pořadím.

Alonso a Vettel posléze odjeli Schumacherovi a dalším pronásledovatelům. V osmém kole se Button posunul na čtvrté místo před Hülkenberga. Brit byl při chuti a o pár okruhů později předjel i třetího Schumachera.

Po sérii prvních zastávek se pořadí na špici nezměnilo, Alonso vedl, následován Vettelem a Buttonem. Räikkönen se posunul před Schumachera na čtvrté místo. Jezdec McLaren byl při chuti a nezastavil se ani před druhým Vettelem. Pomalu se přibližoval i k Alonsovi, nic více ale nepředvedl. Dvě kola před cílem závodu mu ale Vettel předjetí vrátil. Alonso předvedl další bezchybný výkon a získal zasloužené vítězství. Druhý skončil domácí miláček Vettel a třetí Button.

Napište reakci

TOPlist