Encyklopedie automobilů a historie automobilek
Sobota, 4. 4. 2020

Archív

Alonso dominoval v domácí GP

alonsoJezdec Ferrari předvedl ve své domácí GP kvalitní výkon a po zásluze si dojel pro vítězství.

Na prvních příčkách startovního roštu stály na okruhu Circiut de Catalunya oba Mercedesy v pořadí Rosberg – Hamilton. Zatímco Rosberg si vedoucí pozici pohlídal i po startu, před Hamiltona se v úvodních zatáčkách posunuli Vettel a Alonso.  Na čele se vytvořil poměrně těsný vláček Rosberg, Vettel, Alonso, Hamilton, Räikkönen a Massa.

Mercedesy jsou letos v závodech pomalejší než v kvalifikacích a před Hamiltona se v 7. okruhu dostal i Räikkönen.  O kolo později klesl jezdec Mercedesu o další pozici, když jej předjel Massa.  Brazilec ale vzápětí zajel do boxů pro nové pneumatiky. V 9. kole zastavil u mechaniků s poškozeným vozem Grosjean a závod pro něj skončil. V 10. okruhu přezouvali Alonso i Hamilton, o kolo později Rosberg, Vettel a Räikkönen. Po úvodních zastávkách se Alonso zařadil na druhé místo za Rosberga. V nájezdu do 13. kola se ale před Němce posunul, o pár zatáček později jej napodobili i Vettel a Massa. Räikkönen předjel Rosberga v nájezdu do 15. okruhu a vydal se stíhat Massu.

Alnoso podruhé přezouval v 22. kole a do čela se opět posunul Vettel těsně následovaný  Räikkönenem. Ve 24. okruhu ale Vettel přezouval a Fin se posunul do čela. Tam vydržel jen dvě kola a po zastávce u mechaniků se vrátil na čtvrtém místě za Vettelem. ezdec Lotusu měl dobrou rychlost a v 33. kole se posunul před Vettela na třetí místo. Na čele jezdeckého pole kroužili oba jezdci Ferrari v pořadí Alonso-Massa. V 37. kole ale oba vozy Ferrari přezouvaly a následně se Räikkönen, jedoucí odlišnou strategii zastávek, dostal do vedení.

V 39. okruhu se ale do vedení vrátil rychlý Alonso, Räikkönen se třetí zastávkou propadl na třetí příčku. Alonso naposledy přezouval v 50. okruhu a bezpečně se díky velkému náskoku vrátil na vedoucí příčku. V 52. kole přezouvali Massa a Vettel, Räikkönen se díky menšímu počtu zastávek posunul na druhé místo. Závod vyhrál Alonso, druhý dojel Räikkönen a třetí Massa.

Napište reakci

TOPlist