Po sedmapadesáté v historii zavítaly vozy F1 do středomořského Monte Carla. Nejprestižnější závod sezóny ovládl Australan Webber s Red Bullem.
Start se nepovedl Kubicovi a ještě před zatáčkou St. Devote se před něj dostal druhý Red Bull. Dobrý start měl i Schumacher, který se dostal před stájového kolegu Rosberga na sedmé místo. V tunelu havaroval Hülkenberg a na trať vyrazil safety car. Alonso přezul ve druhém kole na tvrdou směs. Pomalá jízda za safety carem neudělala dobře Buttonovu motoru Mercedes, který vypověděl ve třetím kole službu a úřadující šampión své bodové konto v Monaku nerozšířil. Pravou příčinou potíží bylo poškození chladicího systému.
Safety car vydržel na trati šest kol a v sedmém okruhu se začalo opět závodit. K žádným změnám v pořadí ale po letmém startu nedošlo. Z boxů startující Alonso se z chvostu závodu prokousával kupředu a postupně před šikanou za tunelem předjel di Grassiho, Trulliho, Glocka a Kovalainena. V sedmnáctém kole byl již šestnáctý. V 18. kole poprvé přezouval Hamilton. Ve dvacátém kole pak přezouvali Massa, Schumacher či Barrichello. Schumacherovi se zastávka vydařila a Barrichella předjel a posunul se o jednu pozici kupředu.
Vettel měnil gumy jako první z dvojice Red Bullu, konkrétně v třiadvacátém kole, Webber jej z první příčky následoval o kolo později. Webber si první pozici udržel i po zastávce v boxech, těsně za ním jel Rosberg, ale toho ještě čekala jedna zatáčka.
Rosberg byl v boxech až v devětadvacátém kole, ale pozdní zastávka mu výhodu nepřinesla a zařadil se až za stájového kolegu Schumachera na osmou pozici. Ve dvaatřicátém kole musel na trať podruhé v závodě safety car, ve stoupání ke kasinu kolidoval s bariérou veterán Barrichello. Restart proběhl v čtyřiatřicátém kole, opět se ale pořadí neměnilo. Webber si během pár kol opět vybudoval před Vettelem menší náskok, na dalších bodovaných příčkách jezdili Kubica, Massa, Hamilton, Alonso, Schumacher, Rosberg, Sutil a Liuzzi.
Ve čtyřiačtyřicátém kole vyjel na okruh opět safety car, příčinou byl uvolněný kryt kanálu v zatáčce č. 3. Problém byl během dvou kol vyřešen a začalo se opět závodit. Mezi jezdci panovaly vesměs konstantní rozestupy, Schumacher se pomalu přibližoval Alonsovi, jehož pneumatiky byly od druhého kola více opotřebené. Rovněž Kubica začal stahovat náskok na Vettela.
Čtyři kola před cílem se v zatáčce Rascasse střetli Trulli a Chandhok, z hrozivě vyhlížející havárie vyvázli oba bez problémů, na trať ale vyjel počtvrté safety car. Ten zde vydržel až do poslední zatáčky a Webber si pak triumfálně dojel pro vítězství. Druhý dojel Vettel a třetí Kubica. Schumacherovi se ještě v závěru podařilo předjet Alonsa a sedminásobný šampión se posunul na šestou příčku. Ta mu ale byla po závodě na popud vedení závdodu odejmuta, jelikož byl za tento manévr penalizován trestem dvaceti sekund. Na šesté místo se tedy posunul Alonso, Schumacher se naopak propadl až na dvanáctou příčku.
Výsledky závodu:
Grand Prix Monaka Monte Carlo, Monaco 78 kol; 260.520km; Počasí: slunečno Klasifikace: Poz. Jezdec Tým Čas 1. Webber Red Bull-Renault 1h50:00.000 2. Vettel Red Bull-Renault + 0.448 3. Kubica Renault + 1.600 4. Massa Ferrari + 2.600 5. Hamilton McLaren-Mercedes + 4.300 6. Alonso Ferrari + 6.300 7. Rosberg Mercedes + 6.600 8. Sutil Force India-Mercedes + 6.900 9. Liuzzi Force India-Mercedes + 7.300 10. Buemi Toro Rosso-Ferrari + 8.100 11. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari + 9.100 12. Schumacher Mercedes + 25.700 13. Petrov Renault + 4 kola Nejrychlejší kolo: Vettel, 1:15.192 Neklasifikováni/odstoupili: Jezdec Tým V okruhu Chandhok HRT-Cosworth 71 Trulli Lotus-Cosworth 71 Kovalainen Lotus-Cosworth 59 Senna HRT-Cosworth 59 Barrichello Williams-Cosworth 28 Kobayashi Sauber-Ferrari 27 Di Grassi Virgin-Cosworth 26 Glock Virgin-Cosworth 23 De la Rosa Sauber-Ferrari 22 Button McLaren-Mercedes 3 Hulkenberg Williams-Cosworth 1 Pořadí po šesti závodech: Jezdci: Konstruktéři: 1. Webber 78 1. Red Bull-Renault 156 2. Vettel 78 2. Ferrari 134 3. Alonso 73 3. McLaren-Mercedes 129 4. Button 70 4. Mercedes 78 5. Massa 61 5. Renault 65 6. Hamilton 59 6. Force India-Mercedes 30 7. Kubica 59 7. Williams-Cosworth 8 8. Rosberg 54 8. Toro Rosso-Ferrari 4 9. Schumacher 22 10. Sutil 20 11. Liuzzi 10 12. Barrichello 7 13. Petrov 6 14. Alguersuari 3 15. Hulkenberg 1 16. Buemi 1 Neoficiální časy
